С тези няколко упражнения, изпълнявайки ги всяка сутрин гъвкавостта ви е гарантирана, а стойката ще се подобри.
- Като пружина – Заемете изправен стоеж пред стол. Краката и ръцете са свободно отпуснати около тялото. Качете един крак на стола, а ръцете изпънете назад. Приклекнете с другия крак и изпълнете няколко пружиниращи движения. Върнете се в начална позиция и повторете с другия крак;
- За гъвкавост – седнете на стол, облегнете се назад и сгънете един крак в коляното придърпвайки го с ръце към гърдите. Направете същите действия с другия крак. За усилване на напрежението, може да го изпълните, без да си помагате с ръце. Хванете един крак около глезена с ръце, силно го изпънете напред и леко го повдигайте нагоре;
- Приклякания – седнете на стол и се облегнете с длани за облегалката. Леко се изтласкайте напред и приклекнете към стола. Върнете се в начална позиция. Повторете 20 пъти енергично за по-голям ефект.
Махове – застанете странично на стол. Придържайки се за облегалката се повдигнете на пръсти и силно опънете другата ръка нагоре. Изпълнете махове придържайки с ръка глезена си, като се стремите да задържите в точката, където е най-силното напрежение. Сменете краката. Другия вариант е крака да е опънат назад и напрежението се усеща в седалищните мускули.